Poliüretan Sövenin Kullanım Alanları

Poliüretan Sövenin Kullanım Alanları

22/04/2019 0 Yazar: netadmin

Hayatımızın her alanında karşımıza poliüretan malzemesi hemen hemen çıkmaktadır. Kullanım alanı geniş; sağlık, sanayi, otomotiv’den tutunda ev içi dekoraktif faaliyetlerde de kullanılan ısı ve ses yalıtımına katkı sağlayan izolasyonu yüksek ve hem sert hem elastik dayanıklı bir malzemedir.

Bu dayanıklılık poliüretan söve maddesinde mevcuttur. Yapısal olarak sert ve dış kuvvetlere karşı dayanıklı bir malzemedir.

Bu madde hem estetiksel görünümde hem de ısı ve ses yalıtımı ile işlevselliğiyle yapıların dış cephelerinde çok sık kullanılan ve istenilen bir yapı malzemesidir.

Hafif bir iç yapıya sahip olan poliüretan kartonpiyer binanın temeline ve yapısına herhangi bir ağırlık/yük yapmaz. Daha estetiksel ve modern bir dekor isteyen herkesin tercih ettiği bir malzemedir.

Binalarda yalıtım malzemesi olarak kullanılan duvar çıtası, özellikle yüksek binaların dış cephelerinde yağmur, kar, fırtına, dolu gibi doğal afetlerde daha korunaklı hale gelmesi için kullanılırlar.

Herhangi bir nem ya da rutubetten etki almayarak dış yüzeylere kaplama olarak uygulanır. Üzerine farklı desen ve motifler uygulanabilir.

Özellikle evinizden ayrı bir sahil kasabasında bir yazlığa sahip kişiler, yazlıklarının dış cephelerine bu söveler sayesinde ahşap bir görünüm verebilirler. Doğadaki semboller ile de süslenebilir. Taş bir yapı görünümü de verilebilir.