Polimer Kanalın Kullanım Alanları

Polimer Kanalın Kullanım Alanları

21/04/2019 0 Yazar: netadmin

Su kanalı ya da kablo kanalı olarak da kullanılan polimer kanal, adını taşımakta olduğu polimer malzemesinden üretilmektedir. Pek çok alanda kullanılabilen bu kanal, daha hafif ve kullanışlı olması sebebiyle avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde pek çok inşaat şirketi tarafından kullanılmakta olan drenaj kanalı türlerinden polimer kanal, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bunun ile beraber sağlamış olduğu olaylık ve avantajları ile de diğer drenaj kanalı çeşitleri arasında ön plana çıkmaktadır.

Polimer Kanal Kullanımı

Diğer drenaj işlemleri kanallarında olduğu üzere rogar kapağı gerektirmeyen bu kanal, pek çok alanda kullanılabilmektedir. Örneğin; fabrikalar, bahçeler, parklar, spor sahaları, atletizm sahaları, havuz kenarları, depolar, sanayi bölgeleri, bulaşıkhaneler, çamaşırhaneler, restaurantlar, okullar ve çeşitli ticaret merkezleri, polimer kanal kullanılabilen alanlar olarak nitelendirilmektedir.

Beton drenajlara kıyasla oldukça hafif bir yapıya sahip olduğundan bu gibi alanların kullanımına uygun olan polimer kanal, kullanıldığı avantajlarda çeşitli ayrıcalıklar sunabilmektedir. Daha ekonomik ve daha estetik oluşu, bu avantajları arasında yer almaktadır.

Gerek polimer türünden kanallar, gerekse genel olarak drenaj kanalı açısından bilgi ve yardım almak isteyenler, bu alanda hizmet veren öncü kuruluşlardan Karaköy Drenaj ile iletişime geçebilir. Karakoydrenaj.com adresi üzerinden gerekli bilgiler alınabilirken, iletişim için 0212 238 92 24 numaralı hat kullanılabilmektedir.