Keratin Bakımını Kendiniz Yapın

Keratin Bakımını Kendiniz Yapın

05/10/2019 0 Yazar: netadmin

Sürekli kuaföre giden ve saçlarına bazı işlemleri yaptıran kişilerin şikayet ettikleri durumlardan kurtarmak için keratin uygulaması ve brezilya fönü yapılmaktadır. Bu işlem hem kuaförlerde yaptırılırken, hem de kişiler tarafından evde kolaylıkla uygulanmaktadır. Keratin işlemlerini kendi başına yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Saçlarını yıkayıp duruladıktan sonra kişilerin salık bir şekilde bırakmaları gerekmektedir. Buna göre saç kurutma makinesi yardımı olmaksızın, saçlarını doğal yollardan kuruttuktan sonra kişilerin havluya sararak ıslaklığını almaları gerekmektedir. Hemen ardından hiç boşluk kalmayacak şekilde ve saç diplerine değdirmeden keratinin uygulanmasının ardından, kişilerin istedikleri sonuçlara ulaşacakları görülmektedir.

Keratin Bakımı Saç Yapılarına Göre Değişir mi?

Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından kişiler keratin işlemlerinin kalıcılığının ne kadar olduğunu sorgulamaktadır. Saç yapılarına göre değişecek olan bu sürelerle ilgili olarak net bir bilgi vermek mümkün olmasa da, her ay 2-3 kez bu işlemi düzenli olarak yapan kişilerde kalıcılığın 6 aya kadar devam ettiği görülmektedir.

Ancak bu kadar kısa sürede tekrar edeceğiniz uygulamalarda satın alacağınız keratinin tamamen saf ve orijinal serum olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylelikle saçlarınızı hızlıca kurtararak, incelmelerin ve kopmaların önüne geçebilirsiniz.

Her saçta etkisini farklı bir şekilde görebileceğiniz keratin uygulamalarında evde veya kuaförde yaptıracağınız işlemlerde Brezilye keratini ile ilgili araştırmaları yapabilir ve buna yönelik adımları takip edebilirsiniz. Bu sayede her geçen gün daha fazla dökülen saçlarınızın yaratacağı stresi ve olumsuzlukları en az seviyelere indirmiş olacaksınız.