Avlanmaya Nasıl Başlanır?

Avlanmaya Nasıl Başlanır?

02/09/2019 0 Yazar: netadmin

Avlanmaya başlamak için, ne tür bir av yapmak istediğinizi seçmeniz, olta takımı almanız, avcı eğitim kurslarına katılmanız, izin almanız, güvenli bir şekilde ateş etmeyi öğrenmeniz ve ardından ilk defa avlanmaya başlamanız için bir mentor bulmanız gerekecektir. Hayvanlara saygı duymak ve sporda doğru şekilde yer almak için etik, güvenli ve sorumlu bir şekilde avlanmak önemlidir. Daima yiyeceğiniz hayvanları avladığınızdan emin olun ve kullanabileceğinizden daha fazlasını öldürmeyin.

Av Tarzınızı Seçmek

Ne tür bir hayvan avlamak istediğinize karar verin. Yemek yiyeceğiniz hayvanları avlamayı ve hayvanın hiçbir bölümünü israf etmemeyi seçin. Bazı hayvan türlerinin farklı silahlar ile avlanmanızı gerektireceğini unutmayın.

Örneğin, kuş avlamak istiyorsanız bir av tüfeği kullanmanız gerekecektir. Daha büyük bir av için, geyik gibi, bir havalı tüfek ya da bir yay kullanmanız gerekecektir. Bu ürün modellerine de www.onlineavmalzemeleri.com/kategori/havali-tufekler sayfasından ulaşmanız mümkün.

Farklı avlanma türleri çok farklı deneyimler sunar. Büyük bir hayvan avlamak istediğinize karar verirseniz, onları takip etmek için çok zaman harcayabilirsiniz ve hatta çekim yapmadan önce çok fazla sabır gerekir. Daha hareketli bir avcılık tarzı istiyorsanız, ördek gibi bir şey avlamak isteyebilirsiniz, çünkü daha fazla miktarda kuşla karşılaşırsınız ve daha fazla çekim yapmak için yeterli fazla fırsatınız olur.

Daha kolay ve daha çok yönlü bir tarz için ateşli silahla avlanmayı seçin. Silahla nasıl avlanacağını yaya kıyasla daha kolay öğrenebilirsiniz. Ne tür bir hayvan avlamak istediğinize bağlı olarak, av tüfeği işinizi görebilir. Silahların çok fazla ses çıkarmasından dolayı, atış yaparken genellikle bölgedeki diğer hayvanları korkutacağınızı unutmayın.