Araç Değer Kaybının Karşılanması

Araç Değer Kaybının Karşılanması

15/07/2019 0 Yazar: netadmin

Günümüzde en büyük problemlerden biri trafik. En azından İstanbul gibi büyük şehirler için. Trafiğin beraberinde getirdiği bir diğer sorun ise kazalar. Kazalar hem can hem de mal kaybına yol açmaktadır. Aracınız kaza sonrası değer kaybı yaşar. Bu değer kaybının ne oranda olduğunu hesaplamak ise epey zahmetli bir iş. Ama bu konuda derdinize deva olacak bir site var. İstanbul araç değer kaybınızı öğrenmek için araclarindegerkaybi.com linkine tıklayabilirsiniz.

İstanbul ve çevresinde oturuyorsanız bu site sizin işinize oldukça yarayacaktır. Örneğin Kocaeli ilinde oturuyorsanız ve orada kasa yaptıysanız yapmanız gereken şey yine bu linke tıklamak. Kocaeli araç değer kaybını böylelikle rahat bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Bir aracın değeri hesaplanması için çeşitli belgeler ve evraklar gereklidir. Bu belgeler beraberinde hesaplama işlemi kolaylıkla yapılabilir.

Araç Değer Kaybı Nasıl Karşılanır

Öncelikle bu noktada kusur payı çok önemlidir. Çünkü kusurlu olan sizseniz aracınız değer kaybı buna paralel olur. Kazada kusuru bulunmayan sürücünün zararı karşılayacak olan taraf kazaya neden olan taraf olacaktır. Tam da bu noktada devreye trafik sigortası girecektir. Aracınızın değeri karşılamanız için ekspertiz raporu almanız gerekmektedir. Bu raporu gerekçe göstererek karşı tarafı dava edebilirsiniz. Bu aşamalardan geçerken sigorta şirketi sorun çıkartırsa yine aynı ekspertiz raporu ile bir üs merci olan Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru yapabilirsiniz.