Agorafobi İçin Psikolojik Danışmanlık

Agorafobi İçin Psikolojik Danışmanlık

21/03/2019 0 Yazar: netadmin

Kendi başına evden dışarı çıkamayan, toplu taşıma araçlarını kullanamayan, sinema gibi kapalı ortamlara gidemeyen ve çoğunlukla aşırı korku ve endişe hali ile yaşayan kişilerde agorafobi rahatsızlığından söz edilebilir. Bu rahatsızlık yalnızca gerçekten bu alanda uzman psikolojik danışmanlık hizmetleri ile tedavi edilebilmekte ve kişilerin yaşam standartları yükseltilebilmektedir. 

Agorafobide Doğru Tedavinin Önemi 

Uygun yöntemler ile doğru şekilde tedavi edilmemesi halinde agorafobi rahatsızlığı ilerleyebilmekte ve yeri geldiğinde kişilerin kendi odalarından dahi çıkamamalarına sebebiyet verebilmektedir. Zaman zaman panik atakların da eşlik edebildiği agorafobi rahatsızlığı, bu nedenle mutlaka uzman tedavisi alınması gereken rahatsızlıklar arasında gösterilebilmektedir. 

Bugün agorafobi rahatsızlığından muzdarip olan ve internette psikolog İstanbul diye arama yapan pek çok hastanın olduğu bilinmektedir. Bu nedenle söz konusu hastalık ile mücadele eden ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyan kişilere bu alanda uzman danışmanlık merkezlerinden birisi olan Homopsychologicus tavsiye edilmektedir. Uzun yıllardır farklı pek çok psikolojik rahatsızlıkta son derece etkili tedavi yöntemleri ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran Homopsychologicus, en ağır agorafobi vakalarında dahi kısa sürede olumlu sonuçlar almaya başlayabilmektedir. Homopsychologicus ayrıca her bütçeye uygun seans ücretlendirmeleri ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlaması ile de bilinmektedir.